Bhakti studija
Bhakti studija
Pažink save ir supantį pasaulį
Grįžti atgal

Bhakti jogos retritas 2010.09.24-26 d.


Damodara Panditas das(Baltarusija) pirmą retrito dieną tiesiog liejo Bhagavatam nektarą apie laiką, mirtį, mokinį, mokytoją, kad Krišnos neveikia materiali energija, tyrų bhaktų taip pat(verta pagalvoti, kuo tapti užaugusiu), patarė, kad karmą reikia daryti dabar, jeigu dabar atlieki teisingus veiksmus, tai kodėl reikia pergyventi dėl ateities, tuo labiau dėl praeities. Reikia suprasti, kad patirdami dabartį, būdami čia ir dabar susiliečiame su transcendencija, amžinybe ir laikas mūsų nebeveikia. Damodara Panditas praktiškai visus besiklausančius panardino į dabartį (t.y. transendenciją) ir 2,5 val. liejo Bhagavatam saldumą.

Dhanandžaja Panditas das per ilgą laiką bendraudamas su baktais priėjo tokios išvados, kad dvasinis progresas ir  transcendentinis džiaugsmas aplanko tik tuos praktikuojančius, kurie vysto tam tikrus projektus. Tai yra dalinasi savo dvasiniais turtais su kitais. Jeigu jau patį aplankė malonė, tai nereikia būti dvasiniu ančiuku Dėde Donaldu. Ši tema labai aktuali vyresniems baktams, kurie dar nejaučia tarnystės skonio.

JŠ Bhakti Šaran Šanta Gosvamis Maharadžas užbaigė retritą užkurdamas tikrą transcendentinę pirtį – sankirtaną, baktai šoko ir giedojo, dievybės šypsojosi, nedaug trūko, kad namukas ant polių pataptų transcendentine valtele. Maharadžas paskaitoje patarė būti bent jau tiek protingiems, kad patalpintume savo kūną į dvasinei veiklai palankią aplinką: šventyklą, namahatą, retritus ir šiaip vietas kur renkasi gulbės. Visi žinome, kad kur renkasi paramahamsos, kuosoms nėra ką veikti.

Kaip visada kartojome šventus Dievo vardu įvairiais būdais, mankštinomės, bendravome, kirtanavome ir be abejo pagerbėme prasadą(šventintą maistą). Reikia pažymėti, kad pirmą kartą retritą aplankė bhaktini  iš užsienio, ateityje ir daugiau laukiame svečių iš viso pasaulio.

 

Grįžti atgal

Hare Krišna Hare Krišna

Krišna Krišna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama

Rama Rama Hare Hare

 

goswami.ru

 

www.bhaktijoga.lt

   Torsunov.ru

Ajurveda visiems

Vegetarinių patiekalų

gaminimo kursai

JOGOS

MITYBA

Ekologiški

produktai

   Usanin.com

Trečias tūkstantmetis