Bhakti studija
Bhakti studija
Pažink save ir supantį pasaulį

Bhakti das

 AUKSO VIDURYS

arba

Vaišnaviška parapsichologija

 Įvadas

 

    Ši knyga – apie širdies valymą nuo materialių prisirišimų, praktikuojant vidinę maldą. Čia taip pat kalbama apie karmos ir meilės dėsnius, jų poveikį materialistams, dvasinės praktikos neofitams ir šventiesiems. Perpratus jų esmę ir išnagrinėjus pateiktus pavyzdžius, daug lengviau ugdytis meilę Dievui ir žmonėms. Knygoje pateikta medžiaga padės atsikratyti daugelio stereotipų, kurie atsiranda, kai Šrilos Prabhupados knygos suvokiamos paviršutiniškai.

    „Aukso viduryje“ surinkti mažai žinomi duomenys apie dvasinį gyvenimą, o žinomi pavyzdžiai bei istorijos detaliai išanalizuotos. Knyga bus naudinga plačiam skaitytojų ratui, susipažinusiems su Šrilos Prabhupados knygomis, ir ypatingai visų lygių pamokslautojams, propaguojantiems Krišnos sąmonę. Tai nepakeičiama tarpinė grandis, pamokslaujant paprastiems, tolimiems nuo religijos žmonėms.

    Knygoje daug temų, bet jas jungia viena linija – sąmonės ir pasąmonės darbas: kaip jos minčių ir emocijų dėka viena kitą valo ar, atvirkščiai, užteršia.

    Knygą rekomenduojama skaityti nuosekliai, nieko nepraleidžiant, kitaip daug kas bus neaišku ar kels abejones. Ir nedaryti jokių išvadų, kol nebus perskaityta visa knyga.

    Faktiškai čia nagrinėjama anartha-nivriti pakopa. Atgailos ir vidinės maldos tema – pati svarbiausia, visos kitos susiveda į ją.

   Pirmiausia išnagrinėjami karmos dėsniai. Tai padeda suprasti ir įvesti į mūsų gyvenimą vidinę maldą apie meilę Dievui ir artimiesiems. Pasakojama, kaip galima viską pasverti meilės jausmu ir susivokti, ko Dievas iš mūsų nori kiekvienoje konkrečioje situacijoje. Teorija pailiustruojama pavyzdžiais iš šventraščių bei kasdieninio gyvenimo, kurie mums išaiškina, kaip pasiekiamas tyrų Viešpačiui atsidavusių sielų lygis.

   „Aukso vidurys“ parašytas, remiantis šventraščiais, dvasine literatūra karmos diagnostikos tema, ir asmeniniu bendravimu su įvairiais žmonėmis. Kadangi temos labai sudėtingos ir subtilios, šios knygos autorius nepretenduoja į absoliučios tiesos nešėją. Tai tiesiog šiuolaikinio žmogaus požiūris į vedinę išmintį parapsichologijos šviesoje. Padeda laikytis „aukso vidurio“, gyventi išvengiant kraštutinumų.

    Meilės medžio pavyzdys to paties pavadinimo skyriuje yra nepaprastai svarbus visos knygos suvokimui. Jeigu norite su kuo nors pasidalinti šios knygos įspūdžiais, pirmiausia išaiškinkite šitą pavyzdį. Priešingu atveju daug kas pasirodys išsigalvojimais.

    Knygos autorius – ISKCON‘e nuo 1990 metų, Jo Dieviškos Malonybės Gopala Krišna Gosvamio mokinys nuo 1994 metų. Bhakti das – slapyvardis, nes, kaip žinoma, savo kieme pranašu nebūsi. Nepažįstant autoriaus, knygą galima skaityti be išankstinės nuomonės.

    Bhakti das ISKCON‘ui jaučia pagarbą ir dėkingumą. ISKCON‘e daug pozityvių dalykų, apie kuriuos parašyta kitose knygose ir straipsniuose. Čia jų pateikiama nedaug, nes knyga skirta ne panegirikoms, o problemoms analizuoti. Visi pavyzdžiai apie netikusį ISKCON‘o narių elgesį knygoje pateikiami vien tik konstruktyviai analizei ir su noru padėti. Jeigu būtų kitaip, autorius jau seniai būtų perbėgęs į Gaudija-mathą.

    Knyga parašyta su jumoro gaidele, kuri neleis užmigti, skaitant pernelyg protingus išvedžiojimus. Skirtingai nuo daugelio filosofinių knygų, tekste nėra sudėtingų mokslinių terminų; sudėtingiausi dalykai aiškinami paprastais žodžiais.

Hare Krišna Hare Krišna

Krišna Krišna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama

Rama Rama Hare Hare

 

goswami.ru

 

www.bhaktijoga.lt

   Torsunov.ru

Ajurveda visiems

Vegetarinių patiekalų

gaminimo kursai

JOGOS

MITYBA

Ekologiški

produktai

   Usanin.com

Trečias tūkstantmetis